Αρης-Ολυμπιακός: Bet Builder σε απόδοση 8.75

Αρης-Ολυμπιακος: Bet Builder σε αποδοση 8.75

Το Bet Builder του Freetips247 από το ματς μεταξύ Άρη και Ολυμπιακού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των Playoffs της Super League.

Ο Άρης παρέμεινε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας των πλει-οφ με 48 βαθμούς, δηλαδή 18 λιγότερους σε σχέση με τον Ολυμπιακό. Οι «κίτρινοι» μετρούν τέσσερις διαδοχικές ήττες, έχοντας σημειώσει μόλις ένα γκολ σε αυτό το διάστημα.Το πέτυχαν στο παιχνίδι της περασμένης Κυριακής (21/4) απέναντι στην ΑΕΚ, όπου μάλιστα κατάφεραν να προηγηθούν στο «Κλεάνθης Βικελίδης» με τον Μορόν στο 36΄.

Οι «Κιτρινόμαυροι» απάντησαν στο 49΄, ενώ στα τελευταία λεπτά η άμυνα του Άρη δέχθηκε ασφυκτική πίεση με συνέπεια να λυγίσει στο 84΄ γνωρίζοντας την ήττα με 2-1 με γκολ του Άμραμπατ.Στον αντίποδα, ο Ολυμπιακός με ανεβασμένη ψυχολογία μετά την μεγάλη πρόκριση στα ημιτελικά του Conference League επικράτησε με 2-1 του ΠΑΟΚ σε ένα ματς όπου επέβαλε τον ρυθμό του από το ξεκίνημα της αναμέτρησης.

Η ομάδα του Μεντιλίμπαρ μείωσε στον ένα βαθμό την διαφορά από τον ΠΑΟΚ και στους έξι σε σχέση με την πρωτοπόρο ΑΕΚ έχοντας όμως ένα παιχνίδι λιγότερο! Οι «ερυθρόλευκοι» σημείωσαν τρίτη νίκη στη σειρά στα πλέι-οφ χάρη στα γκολ των Κίνι και Ζέλσον Μαρτίνς.

Το μόνο που κατάφερε ο ΠΑΟΚ ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Μάρκος Αντόνιο.

Έτσι για το Builder:

Θα βασιστούμε αρχικά στη φόρμα των «ερυθρολεύκων», αλλά και στο γεγονός πως ο Άρης είναι αδιάφορος βαθμολογικά επιλέγοντας το διπλό.

Ο Ολυμπιακός είναι ανεβασμένος, νικάει, αλλά δύσκολα κρατάει το μηδέν στην άμυνα. Ο Άρης, όπως έδειξε και κόντρα στην ΑΕΚ μπορεί να βρει ένα γκολ. Θα στραφούμε στο G/G.

Από τα ματς που μπορεί να μετρήσει η κλάση του Κώστα Φορτούνη, ειδικά από τη στιγμή που ο Ελ Κααμπί στα τελευταία τρία παιχνίδια με Φενέρμπαχτσε και ΠΑΟΚ δεν βρήκε δίχτυα.