Μπράιτον vs Μάντσεστερ Σίτι: Bet Builder στο 11.00

Μπραιτον vs Μαντσεστερ Σιτι: Bet Builder στο 11.00

Κώστας Τόπας

Η αναμέτρηση της Μπράιτον με την Μάνστεστερ Σίτι ξεχωρίζει από το πρόγραμμα της Πέμπτης (25/04, 22:00).

Συνεχίζει τις εντυπωσιακές της εμφανίσεις η Μάντσεστερ Σίτι, η οποία επιθυμεί να κατακτήσει γι' ακόμη μία χρονιά το πρωτάθλημα. Βέβαια, το έργο της δεν είναι τόσο εύκολο, ειδικά από τη στιγμή που Άρσεναλ και Λίβερπουλ την κοντράρουν στα ίσα στη βαθμολογία. Αυτή τη στιγμή, η ομάδα του Πεπ Γκουαρντιόλα βρίσκεται στην 3η θέση της κατάταξης με 73 βαθμούς και στο -1 από την κορυφή.

Από την άλλη τώρα, η Μπράιτον έχει αρχίσει και χάνει τα πατήματά της στην Premier League. Την περασμένη αγωνιστική αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 με την Μπέρνλι εκτός έδρας. Αυτή ήταν η δεύτερη ισοπαλία στα έξι τελευταια ματς, έχοντας παράλληλα μία νίκη και τρεις ήττες. Ετσι, οι «γλάροι» έχουν υποχωρήσει στην 10η θέση της βαθμολογίας με 44 βαθμούς. Στόχος τους ωστόσο παραμένει η έξοδος στην Ευρώπη.

Η ιστορία των αναμετρήσεων μεταξύ των δύο ομάδων έχει πάντα γκολ. Συγκεκριμένα στις πέντε από τις έξι τελευταίες μεταξύ τους είχαμε περισσότερα από 2.5 τέρματα. Οπως και το G/G επιβεβαιώθηκε στα τρία τελευταία παιχνίδια τους.

Για το Bet Builder θα επιλέξουμε το Over 1.5 στο πρώτο ημίχρονο σε απόδοση 2.12, καθώς στα περισσότερα παιχνίδια που διεξήχθησαν μεταξύ τους είχαμε πάντα γκολ και θέαμα στο ημίχρονο. Επιπλέον θα κρατήσουμε να σκοράρει ο Φόντεν σε απόδοση 2.30, μιας και ο Άγγλος μεσοεπιθετικός είναι ο απόλυτος πρωταγωνιστής των Πολιτών.

Επίσης θα κρατήσουμε το Over 3.5 κάρτες στο 1.60, καθώς αναμένεται σκληρό παιχνίδι κι από τις δύο ομάδες. Και τέλος θα πάμε με το Over 4.5 κόρνερ στο πρώτο ημίχρονο σε απόδοση 1.78, προκειμένου το Bet Builder να φτάσει στο 11.00.