Ατλέτικο - Ντόρτμουντ: Bet builder στο 14.00

Ατλετικο - Ντορτμουντ: Bet builder στο 14.00

Κώστας Τόπας

Η αναμέτρηση Ατλέτικο - Ντόρτμουντ βρίσκεται συγκεντρώνει τα φώτα πάνω της και το Freetips247.com προτείνει Bet Builder για ταμείο.

Επειτα από δύο σερί αρνητικά αποτελέσματα, η Ατλέτικο επέστρεψε αυτό το Σαββατοκύριακο στις νίκες, καθώς πήρε σπουδαίο τρίποντο μακριά από την έδρας της, επικρατώντας 2-1 της Βιγιαρεάλ. Ενα αποτέλεσμα, που την εδραίωσε στην τέταρτη θέση της La Liga με 58 βαθμούς. Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε έφτασε στα προημιτελικά του Champions League, βγάζοντας εκτός την πιο φορμαρισμένη ομάδα της Ευρώπης, την Ίντερ.

Από την άλλη, η Ντόρτμουντ έπειτα από τέσσερις νίκες, ήρθε η πρώτη ήττα για τους Βεστφαλούς στη Bundesliga, καθώς η Στουτγκάρδη έφυγε με τους τρεις βαθμούς και το 1-0 από την έδρα τους. Σήμερα, οι «κίτρινοι» βρίσκονται στην πέμπτη θέση της κατάταξης έχοντας 53 βαθμούς. Στο Champions League, η Ντόρτμουντ συνεχίζει αήττητη έχοντας τέσσερις νίκες και δύο ισοπαλίες, ενώ έφτασε στα προημιτελικά, αφήνοντας εκτός την Αϊντχόφεν.

Στον ένα ημιτελικό θα αναμετρηθεί ο νικητής της αναμέτρησης Ατλέτικο – Ντόρτμουντ με τον νικητή του Παρί – Μπαρτσελόνα και στον άλλο ο νικητής του Άρσεναλ – Μπάγερν με τον νικητή του Ρεάλ - Μάντσεστερ Σίτι.

Υπενθυμίζεται ότι οι πρώτοι προημιτελικοί του Champions League θα γίνουν στις 9-10 Απριλίου και οι ρεβάνς στις 16-17 Απριλίου, ενώ οι πρώτοι ημιτελικοί θα πραγματοποιηθούν στις 30 Απριλίου-1 Μαΐου και οι ρεβάνς στις 7-8 Μαΐου. Ο τελικός είναι προγραμματισμένος για την 1η Ιουνίου στο Λονδίνο.

Τα στατιστικά του Ατλέτικο - Ντόρτμουντ:

• Η Ντόρτμουντ νικούσε στο ημίχρονο στους τελευταίους 5 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.

• Στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες της Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

• Η Ντόρτμουντ νίκησε στους τελευταίους 5 από 6 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

Το Bet Builder του Freetips247.com:

Για το Bet Builder θα επιλέξουμε αρχικά το 2 της Ντόρτμουντ στο ημίχρονο σε απόδοση 4.85, καθώς οι Βεστφαλοί είχαν προηγηθεί στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο στα πέντε τελευταία εκτος έδρας ματς. Επιπλέον, θα πάμε με το Over 4.5 κάρτες στο 1.70, καθώς αναμένεται να δούμε ένα σκληρό παιχνίδι τόσο από την Ατλέτικο όσο κι από τη Ντόρτμουντ. Συμπληρώνουμε το Bet Builder με το Over 2.5 στο 1.95, καθώς τρία ή περισσότερα γκολ σημειώθηκαν συνολικά σε κάθε έναν από τους τελευταίους 4 εντός έδρας αγώνες της Ατλέτικο.