AEK – ΠΑΟΚ: Betbuilder σε απόδοση 10.25

AEK – ΠΑΟΚ: Betbuilder σε αποδοση 10.25

Το BetBuilder του Freetips247.com για τη αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΠΑΟΚ σε απόδοση 10.25

Ο Παναθηναϊκός ήταν, τελικά, η ομάδα που «έσπασε» το αήττητο σερί της ΑΕΚ στα ντέρμπι. Η Ένωση μετρούσε 388 ημέρες αήττητη κόντρα στις ομάδες του Big-4 και του Άρη. Είχε να χάσει από τις 12 Μαρτίου του 2023, όμως όλα τα σερί σπάνε... Η ΑΕΚ έχασε στην Λεωφόρο με 2-1 από τον Παναθηναϊκό με αποτέλεσμα να μπει φρένο στα 17 ματς ανεξαρτήτως έδρας.

Σε αυτό το διάστημα η ΑΕΚ είχε 10 νίκες και επτά ισοπαλίες. Το «Τριφύλλι» έφτασε στην κατάκτηση του πολυπόθητου «τριπόντου» με ανατροπή, καθώς γύρισε το εις βάρος του 0-1 μέσα σε δύο λεπτά με τους εκπληκτικούς Ιωαννίδη (34’) και Μπακασέτα (32’) και μείωσε την απόστασή του από την «Ένωση» στους τρεις βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά, με ανατροπή επικράτησε και ο ΠΑΟΚ της Λαμίας (3-1) και σε συνδυασμό με την ήττα της ΑΕΚ στην Λεωφόρο, σκαρφάλωσε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας. Εξαιρετικοί στο πρώτο μέρος οι φιλοξενούμενοι, προηγήθηκαν από νωρίς με τον Μαρτίνεθ και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για δεύτερο γκολ, ωστόσο ο Μιχαηλίδης ισοφάρισε στο φινάλε.

Το δεύτερο ημίχρονο ανήκε στους Θεσσαλονικείς, που ήταν κυριαρχικοί και κατάφεραν με υπέροχο τέρμα του Σβαμπ στο 70’ και εύστοχο χτύπημα πέναλτι του ίδιου παίκτη στο 88’ να πάρουν τους τρεις βαθμούς. Με τα τρία γκολ, το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου έφτασε τα 72 στο φετινό πρωτάθλημα, επτά στροφές πριν το φινάλε!

Νούμερα που τον κατατάσσουν στην κορυφή, καθώς μιλάμε για την ομάδα με την καλύτερη επίθεση στο πρωτάθλημα μέχρι στιγμής, έχοντας ταυτόχρονα και την καλύτερη άμυνα με μόλις 25 γκολ παθητικό σε 29 αναμετρήσεις. Επιθετικά, ο ΠΑΟΚ τα «σπάει» σε όλες τις διοργανώσεις καθώς έχει φτάσει τα 120 γκολ.

Έτσι για το Builder:
Θα βασιστούμε στην καλή κατάσταση, αλλά και στο γεγονός πως σκοράρει ο ΠΑΟΚ, θεωρώντας πως και η ΑΕΚ θα βρει ένα γκολ (G/G).

Τέτοιου είδους παιχνίδια χαρακτηρίζονται από ένταση και η λογική λέει πως θα καταλογιστούν τουλάχιστον δύο κίτρινες κάρτες σε κάθε ομάδα.

Εάν υπάρχει ένας παίκτης που μπορεί να κρίνει τέτοιου είδους αναμετρήσεις τότε αυτός είναι ο Λιβάι Γκαρσία. Ο άσος της ΑΕΚ δεν βρήκε δίχτυα κόντρα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό κάτι που έχει τη δυνατότητα να πράξει απέναντι στον ΠΑΟΚ.

Θεωρούμε πως ειδικά στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες δεν θα ρισκάρουμε, οπότε έχει λογική να σημειωθεί μάξιμουμ ένα γκολ στο πρώτο ημίχρονο.