Ολυμπιακός – Αρης: Bet Builder σε απόδοση 8.00

Ολυμπιακος – Αρης: Bet Builder σε αποδοση 8.00

Το Bet Builder του Freetips247 για την 3η αγωνιστική των πλέι-οφ με τον Ολυμπιακό να ψάχνει την πρώτη νίκη του και τον Άρη να θέλει να συνεχίσει το πετυχημένο σερί του.

Ο Ολυμπιακός υπέστη δεύτερη διαδοχική ήττα στα πλέι-οφ, αλλά αυτή τη φορά με λιγότερη γκρίνια, καθώς σε αντίθεση με το 1-3 στο «Γ. Καραϊσκάκης» από τον Παναθηναϊκό, η ομάδα του Μεντιλίμπαρ ήταν πιο παραγωγική από την ΑΕΚ και είχε σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει.

Ο Αθανασιάδης όμως κράτησε το μηδέν και στο 91΄ ο Ελίασον πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση. Έτσι ο Ολυμπιακός παρέμεινε στην τέταρτη θέση έχοντας 8 βαθμούς διαφορά σε σχέση με την πρωτοπόρο ΑΕΚ και δύο σε σύγκριση με τον τρίτο Παναθηναϊκό.

Στον αντίποδα ο Άρης έκανε το 2/2 στα πλέι-οφ, καθώς μετά τη νίκη με 1-0 στην Τούμπα επί του ΠΑΟΚ, υπερκέρασε και το εμπόδιο της Λαμίας με 3-1. Είναι χαρακτηριστικό πως στο ημίχρονο δεν υπήρχε σκορ και όλα τα γκολ σημειώθηκαν στην επανάληψη.

Έτσι για το Builder θεωρούμε πως ήρθε η ώρα για τον Ολυμπιακό να σημειώσει την πρώτη του νίκη στα πλέι-οφ, αφού η εικόνα του είναι τέτοια που δείχνει πως είναι θέμα χρόνου να ξεσπάσει.

Θα συνδυάσουμε τον άσο με Over εκτιμώντας πως και ο Άρης μπορεί να συμβάλει σε αυτό.

Ανεβάζουμε την απόδοση του Bet Builder ρισκάροντας σε γκολ του Κώστα Φορτούνη. Ο άσος του Ολυμπιακού ακόμη και από στημένη φάση έχει τη δυνατότητα να βρει δίχτυα σε απόδοση 3.30.

Κλείνουμε το Bet Builder με το ενδεχόμενο ο Μορόν του Άρη να έχει τουλάχιστον ένα σουτ προς την εστία του Ολυμπιακού σε απόδοση 1.78.