Ντόρτμουντ - Ατλέτικο: Bet Builder σε απόδοση 40.00!

Ντορτμουντ - Ατλετικο: Bet Builder σε αποδοση 40.00!

Κώστας Τόπας

Η Ατλέτικο φιλοξενείται απόψε (16/04, 22:00) από τη Ντόρτμουντ, έχοντας ως μοναδικό στόχο την πρόκριση.

Το «Μετροπολιτάνο» είναι το οχυρό της Ατλέτικο ο κόσμος της ο 12ος παίκτης που φροντίζει να της δίνει δυνάμεις. Έτσι όπως έπραξε και στο πρώτο σκέλος των προημιτελικών του Champions League κόντρα στη Ντόρτμουντ, με την ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε να καταπίνει τους Βεστφαλούς σε ένα εκπληκτικό πρώτο μέρος γεμάτο ενέργεια και πίεση.

Με τον Αλέ να μειώνει ωστόσο στο φινάλε, η Ντόρτμουντ άγγιξε την ισοπαλία, αλλά τα δοκάρια... κράτησαν όρθια την Ατλέτικο που απέκτησε τον πρώτο λόγο για τους «4» του θεσμού. Το 2-1 του πρώτου αγώνα δίνει μεν ένα προβάδισμα στους «ροχιμπλάνκος» αλλά οι Βεστφαλοί θα κάνουν τα πάντα στην έδρα τους.

Μάλιστα, οι Γερμανοί έρχοντα απόψε με ανεβασμένη την ψυχολογία καθώς το Σάββατο (13/04) πανηγύρισαν σπουδαίο διπλό επικρατώντας 2-1 της Γκλάντμπαχ, χάρη στα γκολ των Ζάμπιτσερ και Αντεγέμι. Οπως από νίκη προέρχεται και η Ατλέτικο, καθώς επικράτησε 3-1 της Χιρόνα με τους Γκριεζμάν και Κορέα να βάζουν την υπογραφή τους στο τρίποντο της ομάδας τους.

Τα στατιστικά του αγώνα:

• Στους τελευταίους 8 από 9 αγώνες της Ατλέτικο Μαδρίτης, μπήκαν περισσότερα από 2.5 γκολ (σε όλες τις διοργανώσεις).

• Η Ατλέτικο Μαδρίτης δεν έχει κερδίσει στους τελευταίους 6 από 7 αγώνες εκτός έδρας σε όλες τις διοργανώσεις.

• Η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε στους τελευταίους 4 από 5 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις.

• Το αποτέλεσμα του 1ου αγώνα: Ατλέτικο Μαδρίτης-Ντόρτμουντ 2-1.

• Η Ατλέτικο Μαδρίτης έχει 3 σερί νίκες.

Το Bet Builder του Freetips247.com:

Αρχικά θα επιλέξουμε το Over 1.5 πρώτου ημιχρόνου σε απόδοση 2.50, καθώς τουλάχιστον ένα γκολ σημειώθηκε στο πρώτο ημίχρονο στους τελευταίους 8 αγώνες της Ατλέτικο. Επιπλέον θα πάμε με το να σκοράρει ο Αντεγέμι της Ντόρτμουντ σε απόδοση 4.35, καθώς ο μεσοεπιθετικός των Βεστφαλών βρίσκεται σε τρομερή φόρμα. Και τέλος θα επιλέξουμε το Χ στο 3.65, καθώς η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε μπορεί να φύγει στο τέλος με την ισοπαλία και την πρόκριση.