Sportingbet - Build A Bet* σε όλους τους αγώνες Premier League!

Sportingbet - Build A Bet* σε ολους τους αγωνες Premier League!

Το ντέρμπι του Μάντσεστερ, ανάμεσα στη Γιουνάιτεντ και την Σίτι είναι αυτό που συγκεντρώνει το μεγαλύτερο ενδιαφέρον. Η αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη στις 17:30.

Sportingbet - Ενισχυμένες αποδόσεις καθημερινά!

Ώρα απαντήσεων

Με στόχο να συνεχίσουν τα νικηφόρα τους σερί, Γιουνάιτεντ και Σίτι κοντράρονται στο “Old Trafford”. Αμφότερες, προέρχονται από νίκες στο πρωτάθλημα αλλά και στο Champions League, ωστόσο, τα σύννεφα παραμένουν πάνω από τους «κόκκινους διάβολους» όσον αφορά το μέλλον του Έρικ Τεν Χαγκ στον σύλλογο. Με πέντε νίκες και τέσσερις ήττες βρίσκονται στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα, με τον Ολλανδό τεχνικό παρά τις πολλές δαπανηρές μεταγραφές την μεταγραφική περίοδο του καλοκαιριού να μην έχει βρει ακόμα την… χρυσή συνταγή.

Μία ήττα σήμερα από την «αιώνια» αντίπαλο ίσως τον φέρει ακόμα πιο κοντά στην έξοδο, παρά τις διαδοχικές επιτυχίες. Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα μπορεί να βρίσκεται στην 2η θέση της Premier League, ωστόσο, όπως έχει αποδείξει στο παρελθόν γνωρίζει πότε πρέπει να πατήσει το… γκάζι και να πιάσει την κορυφή.

Το δεύτερο ημίχρονο των «πολιτών» κόντρα στην Γιουνγκ Μπόις στη Βέρνη για το Champions League ήταν εκπληκτικό, με τον Χάαλαντ να χρίζεται σκόρερ δύο φορές, ενώ το άλλο τέρμα σημείωσε και ο Ακάνζι.

Sportingbet - Ειδικά για κάθε φάση στους αγώνες της Premier League!

Η «παράδοση»

Μπορεί τα τελευταία οκτώ χρόνια η Γιουνάιτεντ να έχει πανηγυρίσει μόλις δύο φορές τη νίκη κόντρα στην Σίτι, ωστόσο, η «παράδοση» σε βάθος χρόνων είναι με το μέρος της. Οι «κόκκινοι διάβολοι» σε 26 αγώνες ως γηπεδούχοι για την Premier League, μετρούν 12 νίκες, έναντι των 8 που έχουν οι «πολίτες», ενώ 6 αναμετρήσεις έληξαν ισόπαλες.

Αξίζει να σημειωθεί πως στις 4 από τις 5 τελευταίες «συγκρούσεις» των δύο ομάδων στο “Old Trafford” σημειώθηκαν από μηδέν έως δύο γκολ.