Ιστορία για... αγρίους από την Γ' Ινδονησίας!

Ιστορια για... αγριους απο την Γ' Ινδονησιας!

Στη συνέχεια της νέας μας στήλης, Bet Exotic θα κάνουμε στάση στην Ινδονησία και σε ένα παιχνίδι το οποίο ενώ έμοιαζε απίστευτο δώρο εξελίχθηκε σε φιάσκο.

Είναι πρωί Παρασκευής και αφού έχει ετοιμαστεί ο πρώτος καφές της ημέρας, παίρνω θέση μπροστά από τον υπολογιστή με την προσμονή πως θα ανακαλύψω κάποιο ενδιαφέρον παιχνίδι, από εξωτική χώρα που θα μου χαρίσει ένα εύκολο "μεροκάματο".

Όπως αμφιταλαντεύομαι αρκετή ώρα για το που πρέπει να ποντάρω, «πέφτει» το μάτι μου σε ένα παιχνίδι την Γ' κατηγορία Ινδονησίας . Το συγκεκριμένο ματς ήταν στο 85', με το σκορ να βρίσκεται στο 4-1 και συγκριτικά με τα υπόλοιπα live παιχνίδια του πρωινού κουπονιού αποτελούσε πεμπτουσία θεάματος.

Έτσι, μου κίνησε την περιέργια και άρχισα να παρατηρώ τις υπάρχουσες αποδόσεις. Προς μεγάλη μου έκπληξη διαπίστωσα πως το Under 6.5 γκολ προσφέρονταν σε απόδοση 1.75.

Δεν σας κρύβω πως για αρκετά δευτερόλεπτα κοίτούσα αποσβολωμένος την οθόνη μου.  Αμέσως αντιλήφθηκα πως πρόκειται για μία απίστευτη ευκαιρία που δεν πρέπει να περάσει ανεκμετάλλευτη!

Το ματς βρίσκεται στο 87, το σκορ ακόμη στο 4-1 και το να μην σημειωθούν δύο γκολ στα εναπομείναντα λεπτά (Under 6.5) προσφέρεται σε απόδοση 1.60.

Αφού πέρασα μία εγκεφαλική παλινωδία, σκεπτόμενος πως κάτι «βρομάει», πήρα την απόφαση να ποντάρω!

Την στιγμή που ο χρόνος περνούσε ήμουν βέβαιος πως είχα βρει μία φοβερή στοιχηματική ευκαιρία για εύκολο και γρήγορο κέρδος. Ενώ το ματς όδευε προς το 90', άρχισα να τα "βαζω" με τον εαυτό μου που δεν έκανα μεγαλύτερο ποντάρισμα, αφού η εξέλιξη του αγώνα προμήνυε ταμείο και μάλιστα "ξεκούραστο".

Κάπου εδώ αρχίσαν τα "ωραία"! Στο 91' γίνεται το 4-2, δύο λεπτά αργότερα γίνεται το (5-2) και «κερασάκι στην τούρτα» στο 95' (6-2).

Ηθικό δίδαγμα αυτής της ιστορίας; Θα υπάρξουν πολλές φορές που θα πιστέψεις πως έχεις βρει την "τέλεια ευκαιρία", το "σίγουρο σημείο" ειδικά στα πλέον... τριτοκοσμικά πρωταθλήματα, ωστόσο τις περισσότερες φορές αυτό δεν θα ισχύει, γιατί κάτι παραπάνω ξέρουν οι στοιχηματικές εταιρίες